Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Hajnowska twierdza zdobyta

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

Sobotni mecz Moderatora z Siemowitem okazał się ostatnim w pierwszej serii play-offów, po bardzo zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 2:3 (16,-19,-17,19,-6).

Hajnowianie rozpoczęli mecz w składzie: M. Wesołowski, Jałoza, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Iwaniuk i libero Janiel a w drużynie Siemowita wystąpili: Kusztelak, Rzońca, Piotrowski, Szymos, Lisiecki, Kocik i Okuń.

W I secie wydawało się, że gospodarze rozniosą kandydata do awansu. B. dobre ataki Aleksandrowicza, Jałozy i Babińczuka oraz pięć skutecznych bloków przyniosło zdecydowane zwycięstwo. W II secie goście znaleźli receptę na naszych zawodników i zablokowali aż 10 ataków hajnowian. III set był jeszcze gorszy, gdyż przy 8 zablokowanych atakach  tylko 6 piłek weszło w pole przeciwników. Kiedy się już wydawało, że załamani hajnowianie łatwo się w IV secie poddadzą, od stanu 7:9 nastąpiła metamorfoza zespołu. Przy zaledwie  2 zablokowanych atakach 10 zbić było skutecznych, w czym celował Dariusz Jałoza (4).

W decydujących secie Siemowit błyskawicznie odjechał do stanu 1:7. Hajnowianie poderwali się na krótko i doprowadzili do stanu 4:7. Później była rzeź niewiniątek zakończona wynikiem 6:15. Wyjątkowo słabo i  w sposób mało urozmaicony w tym secie wystawiał M. Wesołowski -np. 7 razy po kolei na Marka Antoniuka, który zepsuł  4 piłki. Przy stanie 4:12 trener Wesołowski wstawił M. Gutowskiego, lecz niewiele to zmieniło w grze gospodarzy.

M. Wesolowski : 3 zepsute serwy.

Podczas meczu przeprowadzono plebiscyt dla kibiców na najlepszego siatkarza Moderatora. Wzięło w nim udział 192 kibiców (30 głosów nieważnych), którzy obdzielili swoimi głosami 11 zawodników. Po zakończeniu meczu zebrała się kapituła w składzie:

L. Kulwanowski (przewodniczący), A. Ochryciuk, M. Awksentiuk, E. Saczko, S. Juziuczuk, A. Siegień, W. Budka, R. Daniluk, J. Sachajdak i R. Pater, która dokonała wyboru najlepszego zawodnika  i najlepszej szóstki + libero. Przy wyborach najlepszego zawodnika osiągnięto identyczne wyniki! Ogłoszenie wyników oraz   rozdanie nagród dla zawodników i dla trzech wylosowanych kibiców  nastąpi w dniu 1 marca po zakończeniu meczu o trzecie miejsce (prawdopodobnie z zespołem SKS Amber Starogard Gdański).