Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Hajnowska twierdza pozostała niezdobyta - A.Aleksandrowicz i M.Antoniuk w rolach głównych

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

Adam Aleksandrowicz

Miał to być mecz sezonu-i był. Miało być zwycięstwo-i było (nieśmiało przepowiadałem to po meczu z MOSiR-em, później nieco spasowałem). Czego więc można więcej było oczekiwać po sobotnim meczu? Chyba tylko 3:0 zamiast 3:1. Większość kibiców oddałaby przed meczem wszystko za taki wynik. Po meczu zastanawiali się, dlaczego nie było 3:0. Lider, dotychczas niezwyciężony, zagrał jednak  słabo. W Hajnówce spodziewano się więcej po kandydacie nr 1 do awansu do serii B. Mariusz Sobczak był zaskoczony postawą publiczności, która stworzyła niesamowitą atmosferę na trybunach i wybiła z rytmu gości. Po meczu jeden z kibiców uważał, że Moderator powinien jeździć na mecze ze swoimi kibicami, wtedy na pewno wejdzie do serii B I ligi.

Hajnowianie rozpoczęli mecz w nietypowym składzie, który miał zaskoczyć przeciwników: Maksymiuk (4), Wesołowski (5), Babińczuk (11), Aleksandrowicz (13), Iwaniuk (17), Antoniuk (14-k) i Kopyść (2) jako libero. Goście wysłali w bój A. Piotrowskiego (6-k), K. Kusztelaka (1), M. Sobczaka (2), W. Plińskiego (5),  M. Mrozińskiego, P. Kocika (13) i M. Janiaka (8-libero).

I set gospodarze rozpoczęli koncertowo: po skutecznym bloku  Maksymiuka i Iwaniuka, udanym ataku Maksymiuka, kiwnięciu Iwaniuka i autowym ataku Kusztelaka było już 4:0. Trener gości G. Zawierucha wziął czas, po którym jego zawodnicy zaczęli zdobywać punkty .....ale po błędach gospodarzy. W środku seta utrzymywała się niewielka przewaga 2,3 punktów, która zaczęła stopniowo wzrastać do 7  punktów (19:12). W końcówce po celnych atakach punkty zdobywali  Mroziński dla gości i Aleksandrowicz dla gospodarzy. Po serwie Aleksandrowicza set zakończył się zwycięstwem Moderatora 25:18.

II set rozpoczął się od udanego ataku Aleksandrowicza, później skutecznie atakował Kusztelak. Jednopunktowa przewaga przechodziła z jednej strony na drugą. Od stanu 8:7 nastąpił b. słaby okres gry hajnowskiej drużyny. Zawodnicy Gostynina zaskoczyli gospodarzy trudnymi do przyjęcia serwami, które odrzuciły hajnowian od siatki. Wystawy M. Wesołowskiego stały się nieprecyzyjne a ataki jego kolegów trafiały na aut lub ścianę sali. Przy stanie 13:17 trener Wesołowski wziął przerwę, która nie wpłynęła na dalsze losy tego seta. Hajnowianie zdobyli jeszcze 2 punkty przy 8 gości i set zakończył się wysokim zwycięstwem Siemowita do 15. Najwięcej punktów zdobyli goście po atakach Kusztelaka, Mrozińskiego i Kocika. Hajnowianie zepsuli w tym secie tylko dwa serwy ale mieli aż 8 nieudanych ataków i tylko jeden skuteczny blok.

Wydawało się, że goście złapali już właściwy rytm i w dwóch następnych setach łatwo rozstrzygną pojedynek na swoją korzyść. Początek  III seta zdawał się potwierdzać tą teorię, gdyż goście prowadzili nawet 10:6. Nagle coś się zacięło w tym precyzyjnym mechanizmie, gdyż  hajnowianie po serwach Macieja Wesołowskiego oraz  dobrych atakach i blokach zdobyli kolejno 8 punktów. Był to b. dobry okres gry Adama Aleksandrowicza i Marka Antoniuka, którzy mieli w secie po 5 dobrych ataków. Hajnowscy zawodnicy  5 razy skutecznie zablokowali zbicia przeciwników. O zaciętości i nerwowości  gry w tym secie świadczy 7 zepsutych zagrywek przy  tylko jednym zepsutym serwie przeciwników. Hajnowianie wygrali wysoko do 17 i wszyscy zaczęli coraz poważniej myśleć o zwycięstwie.

IV set rozpoczął się niezbyt szczęśliwie dla gospodarzy, gdyż zagrywkę zepsuł  Wesołowski.

Gra toczyła się z lekką przewagą gości, którzy prowadzili nawet 9:7. W tym czasie wielkie wrażenie wywarł na wszystkich atak z krótkiej Babińczuka. W środku seta b. dobry okres gry miał kapitan M. Antoniuk. Po ataku Aleksandrowicza, przy stanie 18:15 czas wziął trener Zawierucha, następny przy stanie 24:20 ale nic to nie zmieniło i po złym odbiorze serwu mecz set zakończył się wynikiem 25:20, a mecz  3: 1 dla Moderatora, co wywołało olbrzymi entuzjazm licznej jak zwykle publiczności (która po raz pierwszy musiała kupować bilety i dlatego już na pewno wiadomo, że było 400 osób)).

Ojcami zwycięstwa okazali się Adam Aleksandrowicz zbijający nieraz z bardzo trudnych pozycji oraz kapitan Marek Antoniuk. Zastępujący A. Kopyścia na pozycji skrzydłowego A. Maksymiuk miał 6 udanych ataków przy 7 nieudanych i pojedyńczy blok kończący 3 set.

Ł. Babińczuk miał 3 skuteczne ataki z krótkiej, a A. Iwaniuk 2 i 2 kiwki. D. Jałoza wziął udział tylko w jednej akcji (skutecznej). M. Wesołowski miał trudne momenty w drugim secie, co odbiło się niekorzystnie na wyniku tego seta. Należy jednak nadmienić, że złe wystawy są wypadkową odbioru serwów. Przeciwnicy mieli b. trudny serw. B. dobrze z roli libero wywiązał się A. Kopyść-tajna broń trenera Wesołowskiego. Dobrze odbierał serwy i kierował do wystawiającego (głównie od dołu ze względu na ból kontuzjowanej dłoni).

Drużyna Moderatora spisała się doskonale, niepokonani dotąd goście jednak zawiedli. Być może drużyny te spotkają się w I rundzie play-ofów. Siemowit czeka jeszcze  równie trudny albo i trudniejszy pojedynek w Ostrołęce-wynik jest sprawą otwartą. Może nawet dojść do zmiany pozycji lidera. Moderator pojedzie do  MOSiR-u Giżycko, żądnego zwycięstw.