Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Kalendarium sportu w Hajnówce w 2002 r.

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

Hajnówka

Już od roku na naszych stronach internetowych ukazują się informacje RP o wydarzeniach sportowych w Hajnówce (około 60 artykułów). Przyszedł czas na podsumowanie 2002 roku b. bogatego w  imprezy i sukcesy  sportowe.

Styczeń

OSiR zorganizował szereg imprez z cyklu ,,Ferie na sportowo”. W halowych Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej w kategorii gimnazjów zwyciężyło GP 1 w Hajnówce (trener Janusz Ludwiczak) przed GP 2 i GP Narew. Najlepszym strzelcem był Marcin Karpiuk GP 2 – 14 bramek. W halowych Mistrzostwach Miasta w piłce nożnej szkół podstawowych zwyciężyła SP 5 (trener Andrzej Ludwiczak) przed SP 1 i SP 6. Najlepsi strzelcy: Rafał Sakowski SP 6 i Andrzej Lewczuk  SP 1-obaj po 9 bramek. W Hajnówce odbyły się również wojewódzkie turnieje halowe w piłce nożnej trampkarzy młodszych (Puszcza na 4. miejscu) i juniorów młodszych (5. m.)

Luty

W X edycji Ligi Miejskiej w koszykówce o Puchar Burmistrza zwyciężył  zespół AWPK przed ZS z DNJB i Puszczą. Najlepszym strzelcem okazał się Kamil Różycki MLS – 77 pkt przed Mariuszem Banasiukiem AWPK – 75 pkt i Andrzejem Bołtromiukiem z Puszczy – 74 pkt.

W dn. 22.02.2002 r. odbyła się uroczystość  ogłoszenia wyników  tradycyjnego plebiscytu  organizowanego przez redakcję ,,Wieści Podlaskich”. Wyniki plebiscytu:

Młodzicy:

1.Bartosz Nieścieruk (PG 2-l.a.) 1538 pkt.

2.Barbara Klimuk      (PG 2-l.a.) 1236 pkt.

3.Paweł Tatarynowicz (Puszcza-judo)1211 pkt.

Seniorzy:

1.Tomasz Sadokierski (Podlasie-l.a.) 2335 pkt.

2. Marek Antoniuk (Net Ostrołęka-piłka siatkowa)2253 pkt.

3. Piotr Antoniuk (MKS H.-piłka siatkowa)2225 pkt.

Trenerzy;

1.Andrzej Grygoruk (PG 2-l.a.)

2.Roman Daniluk (MKS-piłka siatkowa)

3.Janusz Ludwiczak (PG 2-l.a.)

Uroczystość uświetnił swoją obecnością olimpijczyk z Barcelony-Eugeniusz Bedeniczuk, który karierę sportową zaczynał w Hajnówce. Po raz pierwszy zaprezentowano książkę ,,Historia sportu w Hajnówce”.

Marzec

Zakończyły się rozgrywki siatkarskie na szczeblu wojewódzkim, które przyniosły sukcesy hajnowskim drużynom na wszystkich szczeblach. Młodzicy MKS (trener A. Siegień) zajęli 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa. W Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego 3. miejsce zajęła drużyna PG DNJB trenowana przez Romana Daniluka. Kadeci MKS (trener R. Daniluk) zajęli 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa i 3. miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Warszawie. Juniorzy MKS zajęli również 2 m. w województwie

lecz w dalszych rozgrywkach nie startowali. W Licealiadzie 2 m. zajął zespół ZS DNJB (trener R. Daniluk) za LO Suwałki. Występujące w II lidze szkół ponadgimnazjalnych drużyny ZSZ i II LO z Hajnówki zajęły 1 i 2 miejsca i awansowały do I ligi.

22 marca odbyła się promocja książki ,,Historia sportu w Hajnówce”.

W finałowych biegach Gimnazjady w przełajowych sztafetach trzeci rok z rzędu wygrał zespół PG 1 Hajnówka (trener Janusz Ludwiczak).

 W Licealiadzie sztafety ZS DNJB zajęły 4 m. wśród dziewcząt  a chłopcy  6 m.

W Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w judo dobre wyniki osiągnęli młodzicy Puszczy: pierwsze miejsca zajęli: Paweł Rutkowski (46 kg) Mateusz Sirak (50), drugie: Rafał Sosnowski (73), trzecie: Karol Kozak(55), Jakub Ostapczuk (73) i Beata Korniluk (48).

W Spartakiadzie Powiatowej LZS w tenisie stołowym rozegranej w Narwi w swoich kategoriach wygrali: Jarosław Leszczyński i Zbigniew Miszczuk. J. Leszczyński zwyciężył również w turnieju w Narewce oraz w otwartych mistrzostwach amatorów w Siedlcach

Kwiecień

Aleksander Prokopiuk wystąpił w maratonie londyńskim.

W II międzynarodowym Półmaratonie Białowieża-Hajnówka  po raz drugi zwyciężył Władimir Łuchwierczyk z Mińska (Białoruś) 1,10,03 przed T. Chawawko (Dębno) i P. Kalinowskim.

Z kobiet najszybciej ten dystans pokonała Małgorzata Lisicka (Gdynia) 1,26,30 przed ubiegłoroczną triumfatorką Barbarą Krawczyk z Samborowa. Odważna przedstawicielka gospodarzy Joanna Kosaczuk ukończyła bieg na 7 miejscu-1,57,15. W biegach  na 3 km dziewcząt w kategorii gimnazjów wygrała Ewa Panasiuk , a w szkołach ponadgimnazjalnych Katarzyna Kuczko. Wśród chłopców  4 km najszybciej przebiegli: Marcin Czabaj (gimnazja) i Leszek Tomaszuk (szkoły ponadgimnazjalne).

Maj

W turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski i IX Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozegranym w obsadzie międzynarodowej startowało 49 par. Zwyciężyli mistrzowie Polski Janusz Bułkowski i Bartosz Bachorski. (na zdjęciu z kibicami), Marek Antoniuk  z Hajnówki w parze z  Roberten Głogowskim zajęli 7-8 miejsce.

W Gimnazjadzie  województwa Podlaskiego w lekkoatletyce A. Szelest wygrał bieg na 600 m, a J. Czurak była 3 w skoku wzwyż-1,62 m. Piłkarze GP 1 (trener J. Ludwiczak) zajęli 4 miejsce w Gimnazjadzie w piłce nożnej.

W III Olimpiadzie Samorządowej Województwa Podlaskiego rozegranej w Hajnówce 31.05.02 r. zwyciężył zespół Sejn przed Hajnówką i Augustowem.

Czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka na stadionie OSiR odbyło się szereg imprez, w tym b. ciekawy mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie (mistrzowie Europy kleryków

I drużyną  Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wzmocnioną kilkoma piłkarzami z Policji w Białymstoku. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W zakończonych rozgrywkach ,,A” klasy zespół OsiR (trener Marek Hanula) uplasował się na 6. miejscu.

23 czerwca na stadionie OSiR odbył się mecz pożegnalny zasłużonych dla klubu  piłkarzy: Eugeniusza Krawczuka i Andrzeja Ciełuszeckiego. W zastępstwie drużyny z Prużan, która nie mogła przyjechać przeciwko drużynie  seniorów wystąpili młodzieżowcy i wygrali 4:3.

29 czerwca w Prużanach (na Białorusi) drużyna piłkarska Hajnówki pokonała gospodarzy w dogrywce 4:3

Hajnówkę obiegły plotki o powstaniu II-ligowej drużyny siatkówki. Pomysłodawcami byli Marek Antoniuk i Jacek Wesołowski, którzy zdołali przekonać tzw. grupę inicjatywną :  A.Ochryciuka, E..Saczkę, M.Awksentiuka i M. Mordania.

Lipiec

28 lipca rozegrano rewanżowy mecz z Prużanami zakończony zwycięstwem gości 4:1. Na meczu obecny był prezes PZPN, który obiecał , że w Hajnówce zostanie rozegrany mecz międzypaństwowy drużyn juniorów.

Sierpień

11 sierpnia na Zalewie w Siemianówce rozegrano młodzieżowe długodystansowe  Mistrzostwa Polski w windsurfingu. Wśród kobiet wygrała Agata Brygoła  (Baza Mrągowo)a wśród mężczyzn Piotr Myszka (Gdańsk).

Współorganizatorami imprezy byli Alicja Sobuń i Anatol Szwed (Softas).

W turnieju siatkówki plażowej  rozegranym na boisku OSiR zwyciężyli bracia Dariusz i Łukasz Jałozowie, którzy startowali również  z powodzeniem na turnieju w Ęłku zajmując 2. miejsce. 

W ostatnich dniach sierpnia odbyły się spotkania organizacyjne drużyny II ligowej OSiR z mediami i kibicami.

Wrzesień

Drużyna  siatkarzy OSiR przez odbyła dwutygodniowy  obóz treningowy zakończony turniejem z udziałem 2 drużyn z I ligi serii B, 3 drużyn II-ligowych i zespołu amatorów z Mińska. W meczu o 3. miejsce OSiR pokonał 3:2 MOSiR Giżycko. W meczach  Pucharu Polski OSiR wygrał w Białymstoku z AZS Politechniką 3:1 i u siebie 3:2 z Warką.

22 września rozegrano VIII Biegi o Puchar Burmistrza. Zwycięstwa odnieśli: Natalia Masalska, Magda Sajewicz, Izabela Kosaczuk, Ilona Charkiewicz, Anna Kosaczuk oraz Łukasz Iwaniuk, Paweł Pietkiewicz, Michał Żak, Dariusz Szelest, Łukasz Teśluk.

28 września w sali kinowej Muzeum Kultury Białoruskiej odbyło się spotkanie z  kibicami prezesa PZPN Michała Listkiewicza , prezesa POZPN Witolda Dawidowskiego i trenera reprezentacji juniorów U-15 Dariusza Dziekanowskiego.

29 września w Hajnówce rozegrano mecz międzypaństwowy juniorów U-17 (trener A. Zamilski), w którym Polska pokonała Rosję 3:2.

Październik

Sponsorem  II-ligowej drużyny siatkarzy zostaje Zakład Kotłów ,,Moderator” Mariusza Kubackiego, zespół będzie występował w rozgrywkach  pod nazwą OSiR Moderator.

5 października  Moderator odnosi pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II-ligowych pokonując SKS Amber Starogard Gd. 3:1.

Kierowca rajdowy Bogumił Klimiuk z Hajnówki reprezentujący  zespół MTC CEDC-Orion Art.-GUMAR z Białegostoku wygrał ostatnią eliminację Rally Fama Poland –3 i zwyciężył w całym cyklu zawodów.

12 października  Moderator pokonał po morderczej walce NET Ostrołęka 3:2.

W meczach wyjazdowych Pucharu Polski Moderator przegrywa w Międzyczecu z Orłem dwa spotkania w stosunku 0:3.

19 października Moderator przegrywa z faworytem rozgrywek Siemowitem w Gostyninie 0:3.

26 października Moderator wygrywa po ciężkiej walce z MOSiR-em Giżycko 3:2 i zostaje liderem rozgrywek.

27 października Aleksander Prokopiuk zajął  7  miejsce w Mistrzostwach Polski weteranów.

Listopad

9 listopada Tarasij Ostrowierch zajął 1 miejsce w Biegu Niepodległości w Białymstoku w swojej kategorii wiekowej.

11 listopada w Memoriale B. Lewczuka w tenisie stołowym wygrali Jarosław Leszczyński (seniorzy) i  K. Jakubowski (juniorzy).

16 listopada Moderator wygrywa a AZS Olsztyn 3:0.

16 listopada podczas Mistrzostw Polski młodziczek w judo Katarzyna Gabryszuk (Puszcza Hajnówka) zdobyła złoty medal w kategorii 70 kg.

23 listopada  Moderator zwycięża na wyjeździe OKSiW Warkę 3:1 i po I rundzie zajmuje 2 miejsce w rozgrywkach II ligi.

RP

cdn.

 

 


Wersja_do_drukuZapisz_stronę