Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Historyczne zwycięstwo siatkarzy OSiR Moderator w II lidze.

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

Arnold Kopyść ojcem zwycięstwa.  


Zbija Łukasz Babińczuk  

Kibice, którzy siatkówkę na wysokim poziomie widzieli dotąd jedynie na ekranach telewizji mogli przekonać się, jak to wygląda na żywo. Licznie zgromadzona publiczność w ilości ponad 300 osób żywo reagowała na udane zagrania  zawodników OSiR Moderator Hajnówka i SKS Amber Starogard Gdański.

Przed meczem członkowie grupy inicjatywnej- Ochryciuk, Mordań, Awksentiuk, Saczko i główny sponsor Mariusz Kubacki otrzymali na pamiątkę od zawodników klubowe koszulki.

Gospodarze rozpoczęli mecz w następującym składzie: Kopyść, Babińczuk, Wesołowski, Jałoza, Antoniuk, Aleksandrowicz. Na zmiany wchodzili: Wajszczuk, Maksymiuk.

Hajnowianie zastosowali bardzo dziwną taktykę, początkowo pozwalali przeciwnikom objąć kilkupunktową przewagę, by go w końcówce doścignąć  i zdobyć decydujące o zwycięstwie punkty. Tak było w pierwszym i drugim secie, ale w trzecim zawodnicy ze Stargardu zdobyli zbyt dużą przewagę i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Czwarty set zaczął się od przewagi gości, później do głosu doszli gospodarze. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Ostatecznie rzutem na taśmę lepsi okazali się  zawodnicy Moderatora wzbudzając entuzjazm wśród rozemocjonowanych kibiców.

W drużynie hajnowskiej najlepsze momenty w grze miał  Arnold Kopyść, który w popisowo rozegranym drugim secie sam zdobył blisko połowę punktów. W przegranym czwartym secie poszło nieco gorzej, zepsuł nawet  dwa serwy. Gra stała się b. nerwowa, doszło  do ostrej kłótni kapitana Marka Antoniuka  z sędzią głównym. Kilka razy nasi zawodnicy zachowali się jak nowicjusze przy siatce.

Drużyna gości, spadkowicz z serii B I ligi, po przegranej w meczu pucharowym z III- ligowym AZS Politechnika Białystok wydawał się pewnym kandydatem do przegranej. Tymczasem do Hajnówki przyjechał zespół wzmocniony kilkoma starszymi zawodnikami, którzy zmusili gospodarzy do ogromnego wysiłku. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, jest pierwsze zwycięstwo Moderatora w II lidze. Tak dalej trzymać!

Wynik:

OSIR Moderator-SKS Amber Starogard Gdański 3:1 (21,23,-21,22).

Być może po tym meczu wszyscy malkontenci przekonali się do II ligi.

Kibiców należy pochwalić za wzorowe zachowanie  - za siedzenie na ławkach i gorące dopingowanie siatkarzy  razem z niezawodnym spikerem Piotrem  Lewczukiem.  

Wyniki I rundy:

  • Moderator –SKS 3:1,

  • Net Ostrołęka-OKSiW Warka 3:0

  • Siemowit Gostynin-AZS-WSPol Olsztyn 3:0

Tabela III grupy
  1. Net                                              1:0          3:0

  2. Siemowit                                     1:0          3:0    

  3. Moderator                                   1:0          3:1

  4. SKS Sportowa S.A.                      0:1          1:3

  5. OKSiW                                         0:1          0:3

  6. AZS-WSPol                                  0:1          0:3   

 Nie grał MOSiR Giżycko z powodu rezygnacji zespołu MMKS Len Żyrardów


Powitanie drużyny gospodarzy  


Członkowie grupy inicjatywnej otrzymują pamiątkowe koszulki od zawodników, od lewej: M. Mordań, E.Saczko, A. Ochryciuk i siatkarz A. Aleksandrowicz


Radość siatkarzy z wygranej

 
Drużyna OSiR-Moderator Hajnówka, stoją od lewej: kierownik drużyny M. Szymański, 13-Aleksandrowicz, 15-Janiel, 16-Rzadkowski, 10-Jałoza, 11-Babińczuk, 4-Maksymiuk, 17-Iwaniuk, 14-Antoniuk, trener P. Wesołowski. W przysiadzie od lewej: 1-Wajszczuk, 8-Gutowski, 6-Szykuła, 5-M. Wesołowski, 18-Toch, 12-Awksentiuk, 2-Kopyść.

 

Zdjęcia wykonał Zbigniew Dzwonkowski

Serwis. PTR.


Wersja_do_drukuZapisz_stronę