Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Turniej siatkówki mężczyzn o Puchar Burmistrza Hajnówki

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

21 i 22 września w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Dodatkowym Białoruskim Językiem Nauczania odbył się po raz pierwszy turniej siatkówki z udziałem drużyn serii B, II ligi i gości z Białorusi. W sobotę rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach, które przyniosły następujące wyniki:

OSiR-Skra  II     1:3 (-21,19,-24,-26).

Hajnowianie stoczyli bardzo zacięty pojedynek ze Skrą. Przy stanie 1:1 w III secie prowadzili już 24:18 i nie potrafili zdobyć decydującego o zwycięstwie punktu. W ostatnim secie jeszcze się nie poddali, ale również  przegrali do 26.

Siatkarze Stolarki wyjechali po pierwszym dniu. Spowodowało to zmianę systemu gry, z czego skorzystali siatkarze MOSiR-u.

Półfinały:

OSiR –WSPol AZS 1:3 (-23,-18,23,-24)
Skra II-MOSiR 3:1 (20,18,-18,24)

W meczu z WSPol AZS siatkarze OSiR mieli szanse w IV secie by doprowadzić do tibrecku-prowadzili już 24:22. W końcówce zawiedli najbardziej doświadczeni zawodnicy. Decydująca piłka spadła pod nogi zawodnikowi hajnowskiemu, ten zaś ze stoickim spokojem oczekiwał, że wyjdzie ona na aut.

Mecz o 3 miejsce:

OSiR-MOSiR 3:2 (-24,21,-32,23,9).

Mecz o 1 miejsce:

WSPol AZS-Skra II 3:0 (20,12,15).

Sądząc po wyniku finału hajnowski zespół  miał szanse nawet na drugie miejsce.

Trener hajnowskiej drużyny Jacek Wesołowski uważa, że sprawdzian był b.pożyteczny. Siatkarze grają coraz lepiej, stabilizuje się skład drużyny. Były jednak momenty, po których trener długo nie mógł dojść do siebie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zawodnicy grają ze sobą dopiero miesiąc. W tym czasie rozegrali sprawdziany z drużyną z Suwałk 4:1, w Szczytnie z WSPol AZS 0:5 oraz turniej w Hajnówce. Widać, że drużyna robi stałe postępy. Pewniakami w drużynie wydają się: Marek Antoniuk, Adam Aleksandrowicz, Łukasz Babińczuk i Maciej Wesołowski. Szkoda, że ten ostatni nie ma wartościowego dublera. Trudno wygrywać mecze przy jednym rozgrywającym.

Turniejowe mecze były b. emocjonujące. Niezbyt liczna publiczność potrafiła w decydujących momentach pojedynków OSiR-u stworzyć atmosferę charakterystyczną dla meczy reprezentacji.

Zespół OSiR , od prawej: Marek Antoniuk, Maciej Wesołowski, Dariusz Jałoza, Mieszko Rzadkowski, Jerzy Janiel, Mateusz Gutowski, Adrian Kochman, nn, Arnold Kopyść, Adam Aleksandrowicz, Artur  Maksymiuk.

Zwycięski zespół ze Szczytna przed meczem z OSiR-em. Z nr 9 kapitan zespołu  Szabelski, niezwykle skuteczny w ataku z podwójnej krótkiej.

Są szanse, że turniej o Puchar Burmistrza będzie  się turniejem cyklicznym. Najbliższy mecz hajnowianie rozegrają 2 października z KS OKS Warką w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Organizatorzy zapraszają serdecznie kibiców na mecz prosząc o gorący doping.