Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

VIII Biegi o Puchar Burmistrza

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

       22 września rozegrano już po raz ósmy biegi o Puchar Burmistrza Hajnówki. Jak zwykle uczestniczyła w nich duża liczba uczestników, szczególnie ze szkół podstawowych. W kategorii chłopców i w biegu otwartym uczestniczyli również hajnowianie reprezentujący obecnie szkoły białostockie. Plac przy Urzędzie Miejskim objęła w posiadanie na kilka godzin startująca młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami. Można tu było spotkać dawnych sportowców z przejęciem dopingujących  swoim pociechom. Nagrody zwycięzcom rozdawał burmistrz Hajnówki Anatol Ochryciuk.

Oto wyniki  konkurencji nie udokumentowanych zdjęciami:

Dziewczęta:

Klasy II-IV dystans 400 m: 

  1. Natalia Masalska SP 6,

  2. Natalia Romańczuk SP 6,

  3. Monika Tofiluk SP 6.

 Klasy V-VI dystans 600 m:

  1. Magda Sajewicz SP 2,

  2. Maria Ostrowierch SP 5,

  3. Emilia Kononiuk SP 1.

 Chłopcy:

Klasy  III-IV dystans 600 m:

  1. Łukasz Iwaniuk SP 6,

  2. Bartosz Michałowski SP 5,

  3. Daniel Boguszewski SP 5

Z sukcesu Pawła Pietkiewicza cieszyła się  cała rodzina. Ojciec-Mirosław podczas nauki w ZSZ uzyskiwał b.dobre wyniki w biegach długich. Do dziś jest rekordzistą Hajnówki w biegu na 20 km – 1;11,30. Jest dumny, że syn zaczął odnosić sukcesy i liczy, że  połknie bakcyla sportu. Po biegu Paweł powiedział, że uczy się w Szkole Podstawowej nr 2, jego trenerem jest Romuald Waszkiewicz, trenuje 2 godziny tygodniowo i ma nadzieję, że pójdzie w ślady ojca i będzie nadal trenował biegi.

Mirosław Pietkiewicz  spotkał tu swego przyjaciela i zarazem przeciwnika z lat szkolnych Jarosława Łapińskiego. Jego córka również startowała lecz zajęła miejsce gorsze niż w ubiegłym roku, bo nie trenowała. Może za rok będzie lepiej?


Jarosław Łapiński z córką i Mirosław Pietkiewicz z synem


Łukasz Omeljaniuk (2) , Paweł Pietkiewicz (1) i Tomasz Martyniuk (3)-wszyscy z SP2


Na zdjęciu najlepsze zawodniczki wśród gimnazjalistek: (2)Angelina Kułaj PG 1, (1)Izabela Kosaczuk Czeremcha, (3) Giżewska Ola  , (4)Giżewska Weronika, (5)Zielińska Diana (wszystkie PG 1), (6) Markiewicz Agnieszka PG BJN)

W kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych na podium stanęły: (2) Anna Markiewicz, (1) Ilona Charkiewicz (obie ZS BJN), (3) Julita Nesteruk (ZSO).

 Ilona Charkiewicz nie odnosiła dotąd sukcesów. Trenuje w grupie Jana Kozaka w Puszczy. Jest rekordzistką swojej szkoły w biegu na 400 m – 66,34, ale ma nadzieję ten wynik poprawić. Ilona b. się cieszyła ze zwycięstwa nad starszą koleżanką ze szkoły Anną Kosaczuk. Były i radość i łzy, były też gratulacje kolegów z klasy b. zadowolonych  z osiągnięć swojej koleżanki. Dumna też była mama, świadek zwycięstwa swojej córki.


Panie na podium po biegu na 3 km: (2) Anna Markiewicz, (1) Anna Kosaczuk (obie ZS BJN), (3) Ewelina Kijko (LE).

Uczestniczkom biegu na 1200 m ze szkół ponadpodstawowych jeden bieg nie wystarczył. Wystartowały dodatkowo na 3 km i tam najlepsza była Anna Kosaczuk, która wiosną zaliczyła półmaraton. Biegło się jej b. dobrze. Po biegu stwierdziła, że mogłaby jeszcze zaliczyć jedno okrążenie. Zwyciężczyni rodem z Czeremchy po raz ostatni wzięła udział w biegu o Puchar Burmistrza. Jest w tej chwili w klasie maturalnej, marzy o studiach na AWF-ie w Białej Podlaskiej, gdzie studiują już starsze koleżanki, zwycięzczynie z poprzednich lat-Ewa Waszczuk i Katarzyna Kuczko.


Wśród gimnazjalistów najlepszym biegaczem okazał się judoka Puszczy  Michał Żak  PG1 (na najwyższym podium), z lewej Paweł Kulik PG2, na prawo od zwyciężcy: (3)Paweł Kasjaniuk, (4) Mateusz Kuźma, (5) Arek Gryńczuk (szyscy PG BJN), (6) Łukasz Syczewski PG1.


Wśród chłopców ze szkół ponadpodstawowych zwyciężyli bracia Szelestowie Dariusz przed Arkadiuszem, uczący się w Liceum Sportowym w Białymstoku, (3) Prokopiuk Krzysztof (ZSZ), Paweł Gierasimiuk , (5) Michał Skiepko (obaj ZS BJN), (6) Pietruczuk Eugeniusz.


Kategoria open: od lewej: (2) Leszek Tomaszuk-Puszcza, (1) Łukasz Teśluk (IX LO Białystok, (3) Marek Frankowski (nie ma go na zdjęciu),(4) Tarasij Ostrowierch, (5) Krzysztof Prokopiuk, (6) Szklaruk Piotr.

Zadowolony zwycięzca kiedyś biegał w Hajnówce, obecnie reprezentuje Podlasie Białystok. Posiada niezłe rekordy życiowe: 400 m- 54,0 : 800 m- 2,01,0: 1500 m-4,04,0 i 3km-9,23,0.

Łukasz Teśluk reprezentował województwo na MP juniorów w biegach przełajowych i zajął tam 16 miejsce. Obiecuje poprawę wyników w następnym sezonie. Jak przyznał na mecie musiał stoczyć ciężką przeprawę z biegaczami hajnowskiej Puszczy, dopiero długim finiszem zapewnił sobie zwycięstwo.

Warto nadmienić, że znany hajnowski biegacz długodystansowy Aleksander Prokopiuk ufundował dla zwycięzców upominki w postaci koszulek i pism sportowych o joggingu.

 Ryszard Pater


Wersja_do_drukuZapisz_stronę