Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Ze szkolnych aren - sukcesy siatkarzy i lekkoatletów

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

SIATKÓWKA

Gimnazjada chłopców

W Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego uczestniczyło 12 zespołów wyłonionych w zawodach powiatowych, a następnie z grup powiatów. W grupie południowej awans uzyskały zespoły PG 2 z Bielska  Podlaskiego i PG DNJB z Hajnówki. Finał z udziałem czterech najlepszych zespołów został rozegrany w Hajnówce. Gospodarzom nie pomogła własna sala. W pierwszym meczu spotkali się  z najlepszym zespołem grupy północnej i po zaciętej walce przegrali. W spotkaniu  o trzecie miejsce bez problemów pokonali zespół PGS 19 z Białegostoku. W meczu o pierwsze miejsce łatwo wygrali podopieczni Jarosława Pawlika z PG 2 Bielsk Podlaski.

Oto wyniki meczów:

o wejście do finału: PG Mońki - PG DNJB Hajnówka 2:1,
PG 2 B. Podl. - PGS 19 Białystok 2:1.
mecz o 3. miejsce : PG DNJB Hajnówka - PGS 19 Białystok 2:0
mecz o 1. miejsce: PG 2 Bielsk Podlaski- PG Mońki 2:0.

• Adrian Dawidziuk  (PG DNJB Hajnówka).

Wybrano również najlepszych siatkarzy poszczególnych zespołów w turnieju finałowym. Zostali nimi:

• Krzysztof Grygoruk (PG 2 Bielsk Podlaski),

• Marcin Pounowski (PG Mońki),

• Daniel Saczko (PG DNJB Hajnówka),

• Piotr Turzyński (PGS 19 Białystok).

Podopieczni Romana Daniluka z PG DNJB występowali w następującym składzie: Adrian Dawidziuk, Daniel Saczko, Paweł Szarejko, Jarosław Szpilko, Mateusz Juszczuk, Grzegorz Szpakowicz, Krzysztof Matwiejuk.

Licealiada chłopców

20.03. w hali PG nr 18 w Białymstoku rozegrano turniej finałowy ligi w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych. W walce o pierwsze miejsce spotkały się zespoły II LO Suwałki i ZS DNJB z Hajnówki. Po zaciętej grze wygrał faworyt z Suwałk.

o wejście do finału: II LO Suwałki-ZSR Bielsk Podlaski 2:0,
ZS DNJB Hajnówka-ZSR CKP Białystok 2:1.
mecz o 3. miejsce: ZSR CKP Białystok-ZSR Bielsk Podlaski 2:1,
mecz o 1. miejsce: II LO Suwałki-ZS DNJB Hajnówka 2:1.

• Rafał Cimochowski (II LO Suwałki).

Skład zespołu ZS DNJB Hajnówka: Adrian Kochman-kapitan (9), Dariusz Jałoza (5), Łukasz Jałoza (10), Dawid Olesiuk (1), Tomasz Ackiewicz (2),  Adam Szparło (11), Piotr Sienkiewicz (3), Piotr Kośko (6), Łukasz Gilewski (12).Trener - Roman Daniluk.

Gimnazjada

W lesie  Pietrasze w Białymstoku przeprowadzono finały Gimnazjady Województwa Podlaskiego w sztafetach.W finałach prawo startu miało po 20 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach powiatowych i grup powiatów.

Kolejność sztafet wśród chłopców:

1. PG 1 Hajnówka (poniżej na zdjęciu stoją od lewej: Marcin Czabaj, nauczyciel Janusz Ludwiczak, Dariusz Decewicz, Dariusz Szelest, Michał Rola, Paweł Gierasimiuk, klęczą od lewej: Arkadiusz Szelest, Marcin Szklaruk, Michał Stepaniuk, Kamil Buraczyński. Na zdjęciu brak  Mariusza  Michałowskiego.

2. PG 15 Białystok,

3. PGS 19 Białystok.

Licealiada:

W finale znalazły się dwie sztafety z ZS DNJB Hajnówka. Dziewczęta zajęły 4. miejsce a chłopcy znaleźli się na  6. miejscu. Zwyciężyły sztafety z ZSR CKP Białystok.

Gratulujemy sukcesów hajnowskim sportowcom i czekamy na następne.