Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Wystawa poświęcona kulturze Indian.

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

W Hajnowskim Domu Kultury została otwarta wystawa poświęcona kulturze Indian. Znalazły się na niej przedmioty użytku codziennego, odzież indiańska, biżuteria, broń, czasopisma, a nawet tradycyjne tipi. Uczestnicy wernisażu mieli okazję obejrzeć film na temat pierwszych mieszkańców Ameryki.

Wystawa powstała dzięki wielkiej pasji Piotra Anasińskiego, który przez wiele lat był w Hajnówce szefem koła miłośników Indian. – Teraz nie ma koła, bo ludzie się tym nie interesują. Chociaż, ci najwierniejsi przychodzą do mnie do domu – powiedział Piotr Anasiński. - Na wystawie znalazły się moje prywatne zbiory, kolegów, a także z Białegostoku i Kalisza. Właśnie w Kaliszu jest człowiek, pasjonat Indian, starszy ode mnie o dwadzieścia lat, więc miał czas, aby nazbierać eksponatów.


Piotr Anasiński

- Kulturą Indian zaraził mnie mój tata, który kiedyś tym się interesował – mówi Kasia, uczennica IV klasy Technikum Leśnego w Białowieży. – Chodzi mi głównie o ich tradycje i stosunki międzyludzkie. Społeczeństwo Indian było wyżej cywilizowane niż białych. Najważniejsze, że żyli w zgodzie z naturą.


Piotr Anasiński

 


Sympatycy pierwszych Amerykanów, zwiedzający wystawę.

Krystyna Kościewicz


Wersja_do_drukuZapisz_stronę