Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Siatkarze lubią drugie miejsca.

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

Dobiegły końca rozgrywki w ligach siatkarskich szkół ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego. W rozgrywkach I ligi brała udział drużyna ZS DNJB Hajnówka trenowana przez Romana Daniluka. Hajnowski. zespół występował w następującym składzie:Adrian Kochman-kapitan, Dariusz Jałoza, Dawid Olesiuk, Tomasz Ackiewicz, Łukasz Jałoza, Łukasz Gilewski, Adam Szparło, Piotr Sienkiewicz, Piotr Kośko osiągając wyniki:

Nazwy drużyn

Wynik

ZS DNJB Hajnówka - ZSM Białystok

2:0

ZS DNJB Hajnówka - II LO Białystok

2:0

ZS DNJB Hajnówka - ZSR CKP Białystok

2:0

ZS DNJB Hajnówka - ZS Mońki

2:0

ZS DNJB Hajnówka - ZSZ Sokółka

2:0

II LO Suwałki - ZS DNJB Hajnówka

2:0

ZS DNJB Hajnówka - ZSBE Augustów

2:0

ZS DNJB Hajnówka - ZSE Bielsk Podlaski

2:1

ZSR Bielsk Podlaski  - ZS DNJB Hajnówka

2:0

      20 marca rozegrany zostanie turniej finałowy z udziałem 4 najlepszych drużyn: II LO Su-wałki, ZS DNJB Hajnówka, ZSR CKP Białystok i ZSR Bielsk Podlaski. Hajnowscy siatkarze mają okazję zrewanżować się za porażkę faworyzowanemu zespołowi  z Suwałk, gdyż tym razem spotkają się na neutralnym terenie w Białymstoku. Tegoroczni maturzyści: A. Kochman, D. Jałoza, D. Olesiuk zostali pozbawieni możliwości obrony tytułu mistrza województwa juniorów w barwach MKS i to ich ostatnia szansa na sukces  w tej  kategorii wiekowej, choć  tylko w rozgrywkach szkolnych.

       Również  poważnie potraktowali rozgrywki szkolne inni zawodnicy mistrzów wojewódz-twa: Piotr Antoniuk z ZSZ i Marek Szpilko oraz Marcin Gryc z I LO. Ich drużyny awansowały do I ligi, w  przyszłym roku wystąpią razem trzy hajnowskie drużyny. Zespół   ZSZ trenowany przez Mirosława Wojtiuka, występujący w  składzie: P. Antoniuk-kapitan,  Łukasz Kierdelewicz, Tomasz Pietruczuk, Tomasz  Maciak, Zbigniew Szumarski, Sebastian  Szerszenowicz, nie przegrał żadnego pojedynku.

      Podopieczni Romana Wnuczki z I LO mieli poważne problemy w walce o 2. miejsce z ZSL Białowieża, wyprzedzili ich 2 setami, w bezpośrednim meczu wygrali u siebie 2:0.Natomiast przegrali mecze z ZSZ i III LO Białystok. Skład zespołu: M. Szpilko-kapitan, M. Gryc, Krzysztof Baranowski Paweł Karbowski, Michał Zukowski, Kuba Pieśluk oraz Łukasz Czykier, Marcin Lewsza (libero) i Mariusz Lewczuk.

      Władze MKS  postawiły na kadetów licząc, że sukcesy przyjdą w przyszłym roku. Zespół trenowany przez Romana Daniluka występował w rozgrywkach o mistrzostwa województwa wśród kadetów i juniorów w tym samym składzie zajmując drugie miejsca. Oto nazwiska zawodników: Łukasz Jałoza-kapitan, Daniel Saczko, Mateusz Gutowski (TL Białowieża), Dariusz Wołkowycki (TL B.), Jarosław Szpilko, Piotr Kośko, Adrian Dawidziuk, Paweł Szarejko.

Wyniki mistrzostw województwa w kategorii kadetów (obok wyniki MKS H.):

1.      MUKS Białystok    -  3:2, 0:3,

2.      MKS Hajnówka            -

3.      UKS Dojlidy         - 1:3, 3:0

4.      UKS 19 Bojary     - 3:2, 3:2

Kadeci MKS Hajnówka wystąpią w mistrzostwach makroregionu w  Warszawie w dniach 22-24.03.02 .

Wyniki mistrzostw województwa w kategorii juniorów:

1. SUKS Suwałki            - 0:3, 3:0,

2. MKS Hajnówka                 -

3. MUKS Białystok         - 1:3, 3:1,

4. UKS Dojlidy              - 3:0, 2:3.

Zespół  awansował  do  rozgrywek makroregionalnych lecz zrezygnował z dalszego udziału wybierając rozgrywki w kategorii kadetów, gdzie są większe szanse na sukces -będziemy trzymać za nich kciuki!

W marcu zakończą się rozgrywki gimnazjalistów. Do finałowej czwórki awansował zespół PG z DNJB po wywalczeniu 2. miejsca w półfinale grupy południowej za zespołem z Bielska Podlaskiego. Są czynione starania, by finał odbył się w Hajnówce. Oto skład zespołu trenowanego przez Romana Daniluka: Daniel  Saczko, Adrian  Dawidziuk, Paweł Szarejko, Jarosław Szpilko, Mateusz  Juszczuk, Grzegorz Szpakowicz, Krzysztof Matwiejuk. W pierwszej fazie rozgrywek zespół PG z DNJB wygrał z PG nr 2.

Duży sukces odnieśli najmłodsi siatkarze występujący w kategorii młodzików, trenowani przez Aleksandra Siegienia, którzy zajęli drugie miejsce w mistrzostwach województwa i w kwietniu wystąpią w Warszawie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Życzymy dalszego awansu.

O dalszych wynikach hajnowskich drużyn poinformujemy kibiców , przedstawimy również aktualne zdjęcia zespołów.       

Ryszard Pater


Wersja_do_drukuZapisz_stronę