Działy: AktualnościGmina HajnówkaWydarzenia kulturalneCerkiewSport i rekreacjaLudzieBranżowy spis firmInformacja turystycznaGiełdaOgłoszeniaChatHumorInformacja osiedlowaSzkołyKursy walutRepertuar kinaRozkład jazdy PKP/PKSPogoda Inne: Internetowy lekarz radziWłasne domenySoft-ASKup komputer!A może na raty?Zrób sobie remontWspółpracaArchiwum aktualnościHajnówka w obiektywieHAJNOWSKA IZBA GOSPODARCZA SPRZEDAM GARAŻINTERNETOWY LEKARZ OSTRZEGA

Niespodziewane rozstrzygnięcia III Plebiscytu „Na najlepszych sportowców i trenerów Ziemi Hajnowskiej w 2001 roku”.

Wersja_do_drukuZapisz_stronę

       W dn. 22.02.2002 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników  tradycyjnego plebiscytu organizowanego przez redakcję „Wieści Podlaskich”. Uroczystość zaszczycili swoim udziałem: Jerzy Sirak - wicestarosta powiatu hajnowskiego i prezes Rady Powiatowej LZS, Józef Maliszewski - przewodniczący Komisji Rewizyjnej POZPN, członek BKOL, Anatol Ochryciuk - burmistrz Hajnówki, Mirosław Mordań - z-ca burmistrza, Eugeniusz Saczko - przewodniczący RM, Krzysztof Czarnecki - przewodniczący  zarządu wojewódzkiego PPS, Mirosław Chilimoniuk - dyrektor PZU.

       Na wstępie organizator imprezy red. Hieronim Wawrzyński powitał zaproszonych gości, sportowców, trenerów, przedstawicieli prasy i radia. Następnie  przekazał pozdrowienia i gratulacje od zaproszonych ale nieobecnych na imprezie: posła Aleksandra Czuża, dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego-Krystyny Zajkowskiej, przedstawiciela Urzędu Wojewódzkiego-Adama Edwarda Szczepanowskiego, starosty Włodzimierza Pietroczuka, wójta gminy Czeremcha-M. Wróblewskiego, Andrzeja Godlewskiego z Redakcji Sportowej TVP 3 . Po tym nastąpiło ogłoszenie wyników.

O kolejności w plebiscycie wśród młodzików zadecydowały głosy oddane na 493 kuponach. Była ona następująca:

1.Bartosz Nieścieruk (PG 2-l.a.) 1538 pkt.
2.Barbara Klimuk      (PG 2-l.a.) 1236 pkt.
3.Paweł Tatarynowicz (Puszcza-judo) 1211 pkt.
4.Marcin Czabaj (PG 1-l.a.) 1190 pkt.
5.Damian Decewicz (PG 1-l.a.,piłka nożna) 1188 pkt.
6.Andrzej Lewczuk (SP 1-piłka nożna) 1184 pkt.
7.Dariusz Szelest (PG 1-l.a.) 1144 pkt.
8.Arkadiusz Szelest (PG 1-l.a.) 1134 pkt.
9.Jarosław Szpilko (MKS-siatkówka) 1083 pkt.

Na seniorów głosowało aż 741 osób, ustalając następującą kolejność:

1. Tomasz Sadokierski (Podlasie-l.a.) 2335 pkt.
2. Marek Antoniuk (Net Ostrołęka-piłka siatkowa) 2253 pkt.
3. Piotr Antoniuk (MKS H..-piłka siatkowa) 2225 pkt.
4. Katarzyna Kuczko (LO z DJNB-l.a.) 1669 pkt.
5. Irena Sakowicz (Juvenia B.-l.a.) 1662 pkt.
6. Dariusz Jałoza (MKS H.-piłka siatkowa) 1648 pkt.
7. Aleksander Prokopiuk (Klub Biegacza-l.a.) 1623 pkt.
8. Andrzej Pietruczuk (Podlasie B.-l.a.) 1096 pkt.
9. Eugeniusz Krawczuk (OSiR Puszcza-piłka nożna) 1089 pkt.
10.Mirosław Krasnopolski (LZS Narewka-piłka nożna) 1068 pkt.
11.Andrzej Gajewski (Kolejarz Czeremcha-piłka nożna) 1049 pkt.
12.Aleksy Dżega (Iskra Narew-piłka nożna) 1047 pkt.
13.Tarasij Ostrowierch (Klub Biegacza-l.a.) 896 pkt.

Skład  trójki najlepszych taki sam, jak w ubiegłym w ubiegłym roku lecz kolejność  tym razem była inna, od lewej: Marek Antoniuk (2),  Tomasz Sadokierski (1),  Piotr Antoniuk (3).

 

Kibiców, którzy są zaskoczeni obecnością w plebiscycie zawodników z klubów białostockich lub z Ostrołęki informujemy, że o zakwalifikowaniu zawodnika do plebiscytu decydowało zameldowanie na terenie Ziemi Hajnowskiej, a nie adres klubu, w którym występuje.

Na podstawie wyników w kategorii młodzików ustalono kolejność wśród trenerów:

1.Andrzej Grygoruk (PG 2-l.a.)
2.Roman Daniluk (MKS-piłka siatkowa)
3.Janusz Ludwiczak (PG 2-l.a.)
4.Sławomir Bagrowski (Kolejarz Czeremcha-piłka nożna)
5.Jakub Ostapczuk (Puszcza-judo)
6.Aleksander Siegień (MKS-piłka siatkowa)
7.Marek Antoniuk (MKS-piłka siatkowa).

Zwycięstwo w plebiscycie stanowi duże wyróżnienie lecz nie zawsze oczekiwania sportowców, trenerów i kibiców są zgodnie z ostatecznymi wynikami.

Zaskoczony zwycięzca w kategorii trenerów nie krył zdziwienia twierdząc, że na zwycięstwo bardziej zasługiwali: Janusz Ludwiczak lub Jakub Ostapczuk. Po niespodziewanym rozstrzygnięciu   w kategorii seniorów Marek Antoniuk serdecznie pogratulował zwycięzcy podkreślając przy tym, że przyszłością  sportu są młodzi sportowcy, a Tomek Sadokierski-jeszcze junior, ma olbrzymie możliwości, by w sporcie osiągać już wkrótce międzynarodowe sukcesy.

Nic dziwnego, że w kuluarach dyskutowano nad wyborem właściwej formy przyszłego plebiscytu. Większość głosów była za tym, by używać określenia  „Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Ziemi Hajnowskiej” a trenerów wybierać na podstawie propozycji samych zainteresowanych (!)

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali: J. Maliszewski, J. Sirak, A. Ochryciuk gratulując zwycięzcom oraz organizatorom udanej imprezy. W imieniu nagrodzonych podziękował M. Antoniuk.

Miłym akcentem uroczystości było przedstawienie zebranym gościom olimpijczyka z Barcelony-Eugeniusza Bedeniczuka, który swoją karierę sportową rozpoczynał w ZSZ w Hajnówce pod okiem mgr Sergiusza Juziuczuka. O karierze tego świetnego trójskoczka (17,08) oraz o książce „Historia sportu w Hajnówce” opowiadał autor - Ryszard Pater. Zwrócił uwagę młodym sportowcom, że rozpoczynając karierę w Hajnówce można również trafić na olimpijskie areny. Wielką nadzieją podlaskiego sportu jest  Tomasz Sadokierski i właśnie jemu życzył, by wystartował już na najbliższych igrzyskach w  Atenach.

Na pożegnanie red. H. Wawrzyński wszystkim gościom podziękował za przyjęcie zaproszenia a sportowcom życzył, by za rok ponownie znaleźli się na liście laureatów Plebiscytu 2002 r.

                                                                                                                             RP


Wersja_do_drukuZapisz_stronę